Dinamo poražen od Seville, treba im čudo u Zagrebu

Nogometaši Seville pobijedili su Dinamo u prvom meču 1/16 finala UEFA-ine Evropske lige rezultatom 3:1, a svi golovi na večerašnjem susretu su postignuti u prvom poluvremenu.

Sevilla je bolje otvorila meč pa preko Ivana Rakitića u 13. minuti dolaze u vodstvo, a prije toga je golman Livaković srušio Gomeza i sudija je pokazao na bijelu tačku. Rakitić je mirno pogodio, a iz poštovanja prema klubu iz Hrvatske nije slavio gol.

U finišu prvog poluvremena Dinamo se uspio vratiti u igru, a strijelac pogotka za 1:1 bio je Mislav Oršić u 41. minuti.

I kada se činilo da će Modri s odličnim rezultatom otići na odmor, uslijedila su dva šoka za goste iz Zagreba. Prvo je Ocampos u 44. minuti pogodio za 2:1 i tako vratio prednost domaćoj ekipi, da bi u prvoj minuti sudijske nadoknade Anthony Martial pogodio za 3:1. Za samo dvije minute Dinamo je tako prosuo sve dobro što je uradio na početku meča.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli tempo igre kao u prvom, a iako su obje ekipe imale nekoliko šansi, mreže su mirovale u susret je završen pobjedom Seville od 3:1.

Uzvratni susret igra se na zagrebačkog Maksimiru za sedam dana, a u terminu od 21 sat odigrano je još nekoliko mečeva u Evropskoj ligi.

U ostalim mečevima Atalanta je pobijedila Olympiakos nakon preokreta rezultatom 2:1, Porto je također nakon preokreta bio bolji od Lazija, dok je susret između Leipziga i Real Sociedada završen bez pobjednika (2:2).