MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Liverpool pobijedio Inter, Bayern i Salzburg remizirali

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na stadionu Giuseppe Meazza u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ekipu Intera rezultatom 2:0 te su tako stekli veliku prednost uoči revanša u Engleskoj.

Iako u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, gledatelji su mogli uživati u izuzetno sadržajnoj utakmici. Počelo je dobrom prilikom Martineza, a vrlo brzo je odgovorio i Thiago na drugoj strani. Obojica su bila za malo neprecizna.

Nastavilo se u istom ritmu. Mane je propustio dobru priliku u 14. minuti, a dvije minute kasnije Calhanoglu je pogodio prečku Liverpoolovog gola.Do odlaska na odmor viđene su još tri dobre prilike. Mane i Alexander-Arnold su bili neprecizni za Liverpool, kao i Skriniar za Inter. Poluvrijeme je tako okončano bez udarca u okvir gola.Uslijedio je mirniji početak drugog poluvremena, a pola sata prije kraja meča bh. reprezentativcu Edinu Džeki je poništen pogodak zbog ofsajda.

Liverpool je do trijumfa došao u posljednjih 15 minuta utakmice. Prvo je rezervista Firmino pogodio nakon ubacivanja Robertsona, a samo osam minuta kasnije Salah je postavio konačnih 0:2.

Revanš utakmica između Liverpoola i Intera na programu je 8. marta u Engleskoj na stadionu Anfield.

Bayern se u finišu spasio poraza

Nogometaši Salzburga i Bayerna odigrali su na Red Bull Areni u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka neriješeno 1:1 pa će odluka o putniku u četvrtfinale pasti u revanšu koji se igra u Minhenu.

Sredinom prvog poluvremena Salzburg je došao u vodstvo. Adamu je odigrao dupli pas sa Aaronsonom pa zatresao mrežu za veliko slavlje domaćih navijača. Zanimljivo da je Adamu ušao samo devet minuta ranije umjesto povrijeđenog Okafor.

U drugom poluvremenu Bayern je očekivano krenuo na sve ili ništa pa su se redale prilike pred golom Salzburga. Međutim, golman Kohn je bio fantastičan i tako uspio u tri navrata spasiti svoj gol nakon opasnih pokušaja Comana, Sanea i Gnabryja.

I Salzburg je imao priliku odmah na otvaranju drugog poluvremena, ali je Ulriech odbranio pokušaj Seiwalda.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, Coman je u posljednjoj minuti donio izjednačujući pogodak za Bayern za konačnih 1:1.

Revanš utakmica između Bayerna i Salzburga igra se 8. marta u Njemačkoj.