SP u rukometu: Norveška prejaka za Srbiju, Hrvatska remizirala sa Svjetskim prvacima!

Od rapsodije do potpunog kolapsa. To je opis meča rukometaša Srbije protiv Norveške koja je na kraju, nakon preokreta slavila rezultatom 31:28 (14:17, 17:11). Meč sa Norveškom Srbiji je mogao da donese mnogo. S druge strane Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je 32:32 (16:15) s Danskom u prvoj utakmici grupe 4 Svjetskog prvenstva.

Selektor Srbije Toni Đerona je odlučio na teren da pošalje isti sastav kao i na prethodnom meču. Van rostera ostali su golman Milan Bomaštar i pivotmen Ivan Popović.

Odlično je prvo poluvreme odigrala Srbija. Nakon početne igre gol za gol, Srbija se odvojila rezultatski pa je prednost reprezentacije Srbije uglavnom bila tri ili četiri gola. Na pauzi su izabranici Tonija Đerone vodili 17:14.

Norveška je snažno ušla u drugo poluvreme. Milosavljev je upisao nekoliko odbrana, Srbija je otišla i na +5, ali su Norvežani vezali tri dobra napada i uspjeli da priđu prvo na dva, a zatim i na samo gol zaostatka.

Dva sjajna gola Radivojevića držala su Srbiju u ovim momentima na +2, ali sada je već i Norveška ušla u drugačiji ritam i meč je dobio novu dimenziju i u 42. minutu, uz izmjenu u Srbiji kad joj vrijeme nije, usred napada rivala, rezultat je bio 22:22. Norveška je prvi put od početka meča uspjela da dođe do izjednačenja.

Kazna za promašene napade je stigla, u 44. minutu je Norveška prvi put povela – 23:22.

Na deset minuta do kraja, Norveška je imala +3 – 27:24 – a Milosavljeva je na golu zamijenio Cupara.

Čim je selektor Đerona želio da odmori startere, Kukića i Đorđića, stao je napad. Mladi Uroš Borzaš je napravio dvije tehničke greške, razbranio se golman Bergerud. Ušla je voda u uši Orlovima, pa je na kraju Norveška ostvatila ubjedljiv trijumf.

Za Srbiju su po pet golova postigli Radivojević, Orbović i Đorđić, N. Ilić je dao tri, po dva puta su mrežu tresli Kukić, Marsenić, Nikolić i Pašmalbek, a po jednom Milosavljević i Vorkapić. Milosavljević je imao devet, a Cupara jednu odbranu.

U reprezentaciji Norveške najbolji su bili Barthold i Sagosen sa po pet golova.