Španija pobijedila Italiju i ostvarila plasman u finale Lige nacija

Nogometaši Španije plasirali su se finale Lige nacija nakon što su večeras na stadionu “Giuseppe Meazza” u Milanu pobijedili selekciju Italije rezultatom 2:1. Španci su se tako na neki način revanširali Italiji koja ih je proteklog ljeta savladala u polufinalu Evropskog prvenstva.

Neprepoznatljiva Italija je u potpunosti podbacila u prvom poluvremenu, a raspoloženi Španci su u vodstvo došli u 17. minuti. Oyarzabal je uputio odličan centaršut s lijeve strane, a na pravom mjestu u srcu šesnaesterca domaćina bio je Torres koji dovodi Furiju u vodstvo.

Na scenu je potom stupio kapiten Italije Bonucci koji prvo u 30. minuti dobija žuti karton zbog nesportskog ponašanja, a tri minute prije odlaska na odmor i drugi zbog udarca laktom. Tako je Italija ostala s igračem manje već u prvom poluvremenu.

Kazna je stigla u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Fantastični Oyarzabal je ponovo probio po lijevom boku i uputio odmjeren centaršut, a neumoljivi Torres još bolje reagovao glavom i udvostručio prednost Španije.

S igračem manje Italija očekivano nije mogla nametnuti svoj ritam protiv kvalitetne ekipe Španije, koja je do kraja meča igrala u ofanzivnom ritmu pa su tako propustili nekoliko dobrih prilika iz velikog broja opasnih napada.

Međutim, Italija je u finišu utakmice došla do gola. Chiesa je sedam minuta prije kraja meča istrčao sjajnu kontru i potom nesebično uposlio Pellegrinija kojem nije bilo teško pospremiti loptu na prazan gol. Ipak, vremena za potpuni povratak više nije bilo pa je Španija upisala pobjedu konačnim rezultatom 2:1.

Trijumfom Španije ujedno je prekinut i nevjerovatan niz Italije koja nije izgubila u 37 uzastopnih utakmica.

Španija će u finalu Lige nacija igrati protiv boljeg iz meča između Belgije i Francuske. Ovaj susret je na rasporedu sutra.