MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Fantastični Velež izbacio AEK i plasirao se u 3. pretkolo Konferencijske lige

Nogometaši Veleža napravili su senzacionalan uspjeh plasmanom u treće pretkolo Konferencijske lige preko favorizovanog AEK-a, a do uspjeha su došli boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Nakon prve utakmice Velež je imao gol prednosti, no Grci su to anulirali u osmoj minuti nadoknade današnjeg ogleda i tako su izborili produžetke. Nakon dodatnih 30 minuta nije bilo golova pa su jedanaesterci odlučili pobjednika.

Ni tu nije moglo bez drame. Promašivali su i s jedne i s druge strane, a posljednji penal Sergiju Arauju fantastično brani Slaviša Bogdanović za veliki uspjeh Rođenih.

Na terenu je poslije meča nastao muk domaćih koji su u rekordnom roku napustili stadion, dok su nogometaši i članovi stručnog štaba Veleža to znali proslaviti.

Velež će u trećem pretkolu Konferencijske lige igrati protiv švedskog Elfsborga koji je u dvomeču 2. pretkola u dva navrata razbio moldavski Milsami (4:0, 5:0) koji je ranije izbacio Sarajevo. Prvi meč Veleža i Elfsborga igra se već naredne sedmice.