Milan slavio protiv Sampdorije u gostima i učvrstio se na vrhu tabele

U 10. kolu italijanske Serije A Milan je kao gost na stadionu Luigi Ferraris savladao Sampdoriju sa 2:1 i učvrstio se na vrhu tabele.Rossoneri su poveli u 45. minuti nakon jedanaesterca koji je u pogodak pretvorio Kessie. Prethodno je lopta u ruku pogodila Jankta koji je bio neoprezan, ali lopta je išla daleko od gola i o ovome penalu će sigurno biti polemike.

Nastavak je donio sigurniju igru Rossonera koji su kontrolisali stvari na terenu, a do drugog gola su mogli u 47. minuti. Ipak, Tonali je pogodio stativu s desetak metara.

Ipak, u 77. minuti Samu Castillejo je povisio na 2:0. Španac je ušao u igru samo nekoliko sekundi prije toga i na asistenciju Rebića udvostručio je prednost Milana.

Ekdal je golom u 83. minuti vratio nadu Sampi, ali do kraja domaći nisu imali snage da dođu do boda i ostalo je 2:1 za Milan.

Sampdoria – Milan 1:2 (Ekdal 83′ / Kessie 45′ pen., Castillejo 77′)