Srbija pobijedila Portugal i plasirala se na Svjetsko prvenstvo

Fudbaleri Srbije plasirali su se na Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru! Orlovi su u odlučujućem meču kvalifikacija pobijedili Portugal na gostovanju poslije preokreta 2:1 i osvojili prvu poziciju u grupi A. Čovjek odluke u Lisabonu bio je Aleksandar Mitrović, koji je postigao gol u 90. minutu!

Poslednji meč kvalifikacionog ciklusa bio je „biti ili ne biti“ za Srbiju. Samo je pobjeda osiguravala prolaz na Mundijal, i do nje se stiglo na nevjerovatan način.

Košmarni početak, rano primljen gol kao posljedica greške Nemanje Gudelja, zatim znatno bolja igra od favorizovanog rivala krunisana izjednačujućim pogotkom Dušana Tadića sredinom prvog poluvremena, pa ulazak u samu završnicu meča sa malim šansama za pobjedu.

Ukazao se tada, po ko zna koji put, Aleksandar Mitrović i sjajnim udarcem glavom na centaršut Tadića donio Orlovima put u Katar.