Velika pobjeda Dinama u Zagrebu za nastavak lova na evropsko proljeće

Nogometaši Dinama ostvarili su pobjedu protiv Rapida iz Beča na svom stadionu rezultatom 3:1 i tako osvojili izuzetno važna tri boda u borbi za evropsko proljeće.

Utakmica nije počela najbolje za Modre, a nakon lošeg postavljanja u odbrani, grešku je iskoristio Knasmullner koji rutinski pogađa u situaciji jedan na jedan i tako svom timu donosi prednost.

Ipak, taj gol samo je probudio odlično raspoložene igrače Dinama, a oni već u 12. minuti nakon jako lijepe akcije dolaze do poravnanja. Orišić je ubacio, a na pravom mjestu bio Petković koji glavom pogađa za 1:1.

U 34. minuti Dinamo dolazi do potpunog preokreta, a ovaj put je strijelac bio Andrić nakon asistencije Franjića, a kao i kod prvog gola, i ovaj je pao preko lijeve strane.

Dinamo je nakon toga čuvao stečenu prednost, a pitanje pobjednika su riješili su 83. minuti kada je Šutalo pogodio nakon ubačaja Bulata iz slobodnog udarca.

Za Modre je ovo druga pobjeda u grupnoj fazi i sada imaju šest osvojenih bodova, četiri manje od West Hama koji je na prvom mjestu i dva više od Genka koji je danas remizirao protiv West Hama (2:2)

Amer Gojak igrao je svih 90 minuta za Modre, dok je Luka Menalo u igru ušao u 73. minuti.