Zrinjski pobijedio Slobodu i napravio veliki skok na tabeli Premijer lige BiH

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na stadionu Pod Bijelim Brijegom u 12. kolu m:tel Premijer lige BiH ekipu Slobode rezultatom 1:0 te su ujedno napravili veliki skok na premijerligaškoj tabeli.

Prvak BiH je od početka utakmice imao veći posjed lopte i vršio je konstantan pritisak od kojeg su se Tuzlaci oslobodili tek nakon 20 minuta igre.

Ipak, Zrinjski do gola nije mogao sve do posljednje minute prije odlaska na odmor. Bekić je ubacio, a glavom je zabio Bilbija za 1:0 na poluvremenu.

Već u trećoj minuti nastavka Zrinjski je mogao udvostručiti prednost, ali se ispriječila stativa nakon udarca Jankovića.

I do kraja utakmice Zrinjski je pokušavao doći do drugog gola, dok Sloboda nije gotovo ništa pružila u napadu kako bi stigla do eventualnog gola koji bi je spasio poraza u Mostaru.

Zrinjski je večerašnjom pobjedom skočio na četvrto mjesto Premijer lige BiH, dok je Sloboda ostala na devetoj poziciji. Mostarskom klubu sada slijedi zaostala utakmica sa Širokim Brijegom na domaćem terenu, a istog protivnika će narednog vikenda dočekati upravo Sloboda.