Dinamo velikom pobjedom protiv West Hama u Londonu osigurao proljeće u Evropskoj ligi

Ekipa zagrebačkog Dinama plasirala se u 1/16 finala Evropske lige nakon pobjede protiv West Hama u Londonu rezultatom 1:0, a heroj Modrih bio je Mislav Oršić koji je postigao sjajan gol.

Dinamo je odlično otvorio meč i faktički iz prvog napada došao do prednosti. Igrala se četvrta minuta kada je Oršić primio loptu na lijevoj strani, a nakon toga fantastično pogodio dalji ugao i ujedno postigao jedan od najljepših pogodaka u ovoj sezoni Evropske lige.

Nastavili su Modri s napadima prema golu West Hama koji je večeras igrao u kombinovanom sastavu, a dvije šanse da povećaju svoje vodstvo propustili su Ademi u 33. i Ivanušec u 39. minuti.

U drugom poluvremenu Dinamo je preko Oršića u 58. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je njegov udarac odbranio Areola, a do kraja meča popularni Čekičari imali su tek nekoliko opasnih situacija ispred gola Modrih, no nisu uspjeli postići gol.

Amer Gojak odigrao je svih 90 minuta za svoj tim, a u igru je još ušao i Emir Dilaver koji je zaigrao od 80. minute.

Ovom pobjedom Dinamo je osigurao plasman u 1/16 finala Evropske lige, a oni su grupnu fazu završili na drugom mjestu sa 10 osvojenih bodova, tri manje od West Hama i četiri više od Rapida koji je u drugom meču ove grupe pobijedio Genk sa 1:0.

Nokaut faza počinje u februaru naredne godine, dok je finale zakazano za 18. maj na stadionu “Ramon Sanchez Pizjuan” u Sevilli.

Aktuelni prvak Evropske lige je ekipa Villarreala, a kako su oni prošli u osminu finala Lige prvaka, jasno je da ove godine neće braniti trofej.