MARKETING

ADA PROMET Velika Kladusa - Tehnicki pregled

Galatasaray, Braga i Young Boys se plasirali u grupnu fazu Lige prvaka

Nogometaši Galatasarayja, Brage i Young Boysa plasirali su se u grupnu fazu najelitnijeg nogometnog takmičenja u Evropi – Lige prvaka.

Do uspjeha vrijednosg minimalno 15 miliona eura, koliko iznosi UEFA-ina nagrada za grupnu fazu, Galata, Braga i Young Boys došli su u večerašnjim uzvratnim utakmicama. Galatasaray i Young Boys su to ostvarili na domaćem, a Braga na gostujućem terenu.

U Istanbulu, pred 47.845 navijača i u sjajnoj atmosferi koju su domaći navijači napravili na stadionu Rams Park, Galatasaray je pobijedio Molde sa 2:1 i tako s ukupnih 5:3 prošao u grupnu fazu.

Icardi je u 7. minuti pogodio za vodstvo od 1:0, gosti se nisu predali pa preko Hestada dolaze do poravnanja u 66. minuti, no Angelino golom u 93. minuti riješio je pitanje pobjednika, ujedno i putnika u grupnu fazu.

Nakon pobjede od 2:1 u prvom meču, portugalska Braga je večeras i kao gost pobijedila Panathinaikos, ovaj put rezultatom 1:0.

U posljednjem meču večeri, nogometaši švicarskog Young Boysa deklasirali su Maccabi Maifu rezultatom 3:0 i nakon prvog meča koji je završen bez pogodaka, također su prošli u grupnu fazu.

Sutra su na rasporedu mečevi AEK – Antwerp (0:1), Copenhagen – Rakow (1:0) i PSV Rangers 2:2).

Izvor:Klix.ba